Cu iubita în Thassos…ooo, da

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cu iubita în Thassos…ooo, da

Mesaj Scris de C.Arsene la data de Lun Apr 29, 2013 2:54 am

Dacă vrei să petreci o vacanţă nu doar frumoasă, ci minunată, împreună cu iubita sau soţia, să ştiţi că Thassos nu vă va lăsa decât cu gura căscată. Primul mit care circulă despre Thassos în mediile online este că acestă insulă ar fi cea mai săracă a Greciei. Aş vrea eu o aşa insulă săracă.

Ai mare şi munte în acelaşi loc. Munţi adevăraţi, unde poţi face şi drumeţii. Şi plaje de toate categoriile, chiar şi din cele cu steag albastru, de patru şi cinci stele.

Magazine cu bijuterii de care eu am rămas impresiont. Majoritatea bijuteriilor văzute în Thassos sunt unice, preţioase, viu colorate, având ca teme marea şi peisajul înconjurător, perlele, şopârlele etc. Preţurile bijuteriilor este bun, şi îţi vei impresiona cu siguranţă persoana iubită.

Ce mai apropiată plajă de vechiul port şi, implicit, de capitala Limenas este, normal, LIMANI. Plaja se află în partea estică a capitalei insulei Thassos, imediat după portul vechi. Este o plajă cu nisip şi o mare curată, bine amenajată şi marginită de taverne, baruri şi cafenele. Este plaja la care se ajunge în 5 minute, perfect pentru baia de seară.

Peste zi, personal, îmi făceam veacul aici, pe plaja MAKRIAMOS, la 2 km sud de Limenas, în cadrul complexului de lux cu acelaşi nume. Plaja de nisip are toate dotările unui complex de 4 stele şi te costă 3 euro să intri şi 7 euro să închiriezi un şezlong.

Ca să nu mai zic nimic de peisajele superbe, şi să las fotografiile să vorbească de la sine.

C.Arsene
Membru Distins
Membru Distins

Vezi profilul utilizatorului http://www.calatorie-fotografie.net

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum