Nikon D3100, scos din fabricație!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Nikon D3100, scos din fabricație!!!

Mesaj Scris de kolmekata la data de Mier Noi 12, 2014 3:16 pm

Fraților, să vedeți știre! lol! Nikon D3100 a fost scos din fabricație! lol!

Tocmai ce îi lăudam pe cei de la F64 că au postat pe site grafice cu istoricul prețurilor produselor (bune să vezi cât de mari sunt reducerile din zilele cu promoții și să-ți poți calcula bugetul pentru promoțiile viitoare - asta așa, că tot ne calcă peste vreo două spătămâni Black Friday-ul).

Și ce credeți că găsesc căutând să văd cum au oscilat prețurile pe F64: Nikon D3100 apare ca scos din fabricație, după ce ultimul preț la care putea fi găsit fusese de 1499 lei.

(Văd că încă mai există pe stoc varianta roșie, la 1439 lei, tot cu obiectivul kit 18-55 mm, deci nu e totul pierdut..)

E un aparat ieftin și bun, totuși e un DSLR la preț de bridge, deci merită, chiar dacă e din 2010 și e entry-level. Dar poate  tocmai asta era ideea, era prea bun pentru cât era de ieftin. Nu că mă dau eu mare expertă dar știu destui fotografi care pe așa ceva și-au format mâna.

Am mai fost curioasă și am mai săpat pe net și observ că în America Nikon D3100 a fost retras din oferte încă din decembrie 2013. Dar cred că așa suntem noi românii mai retardați întârziați, de la noi abia în prag de Black Friday s-au hotărât să-l scoată de la vânzare.. poate era prea ieftin altfel Laughing. Prin 2011 era 2500 lei la pachet cu obiectivul 18-55, deci probabil că la mai puțin de jumătate din prețul de lansare nu era prea rentabil să-l mai țină în vânzare.

Dar s-ar putea ca D3300-le să fie la preț bun anul acesta.. și tare mi se pare că numai noi românii suntem așa obsedați de ultimele aparate. Alții fac poze bune cu ce au Smile
kolmekata
Membru Activ
Membru Activ

Vezi profilul utilizatorului http://www.calatorie-fotografie.net

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum